Kącik dyskretnyW bibliotece WMS w części przeznaczonej dla pracowników został wyodrębniony tzw. kącik Matematyka Dyskretna. W jednym miejscu zebrane są książki z tej tematyki, w szczególności z kombinatoryki, teorii grafów, optymalizacji. Jest to już ponad 400 pozycji, a zbiory sukcesywnie się powiększają.

Książki są poukładane w kolejności alfabetycznej względem nazwisk autorów. W celu ułatwienia znalezienia danej pozycji, na każdej książce widnieje etykieta z trzema pierwszymi literami nazwiska autora. Dodatkowo niektóre książki mają też etykietę z napisem STOP. Oznacza to, że z danej książki można korzystać tylko i wyłącznie w bibliotece.

W bibliotece dostępny jest też spis wszystkich książek z kącika dyskretnego - ten sam, który zamieszczony jest poniżej. Zaznaczono w nim pozycje, które opatrzone są etykietą STOP.

Wszelkie uwagi w sprawie kącika dyskretnego, w szczególności propozycje włączenia nowych książek w skład zbiorów lub nadania konkretnej pozycji statusu STOP, proszę kierować do opiekuna kącika, którym jest Lech Adamus (e-mail: adamus@agh.edu.pl).

Spis książek>>